(+380 44) 481-45-29
Усі контакти Зробити внесок

Часті питання

Що таке ендаумент фонд?

Це цільовий фонд, що наповнюється за допомогою благодійних внесків і призначений для використання відсотків від накопиченого капіталу в некомерційних цілях, в нашому випадку - для фінансування освітніх та інших проектів Інституту.

В чому специфіка діяльності ендаумент фонду?

Особливість роботи ендаумент фонду полягає в тому, що такий фонд зобов'язаний використовувати увесь отриманий доход виключно на благо тієї організації, для підтримки якої його було створено. Це відрізняє ендаументи від благодійних організацій.

В чому полягає мета роботи Фонду нашого Інституту?

Мета Фонду - забезпечення фінансової стабільності Інституту, успішної реалізації його освітніх та наукових програм і проектів, розвиток інфраструктури та незалежність від економічних і суспільних коливань.

Як працює ендаумент Фонд нашого Інституту?

Правління Фонду під контролем Наглядової ради Фонду передає зібрані кошти до спеціально створеного закритого пайового інвестиційного фонду (ПІФ). Активами ПІФ розпоряджається досвідчена компанія з управління активами (КУА), інвестуючи кошти в класичні фінансові інструменти: банківські депозити, акції, облігації та нерухомість. КУА регулярно звітує перед Правлінням Фонду про процес і результати роботи капіталу. Важливо, що сам капітал Фонду залишається недоторканним. Це забезпечує його постійне збільшення і можливість працювати упродовж багатьох років. Відсотки ж, отримані завдяки роботі цільового капіталу дозволяють фінансувати поточні проекти Інституту.

Як розподіляються засоби ендавмент фонду?

На даний момент засоби не розподіляються, вони тільки накопичуються на нашому рахунку. Наша мета - 1 600 000 грн. Саме стільки необхідно для забезпечення існування пайового інвестиційного фонду (ПІФу), який опікується нашим капіталом. Зібравши цю суму, Фонд зможе використовувати відсотки, які вона генерує, залишаючи "тіло", основний капітал, недоторканим.

Відповідно до Статуту Фонду, засоби, отримані завдяки роботі фонду забезпечуватимуть:
* реалізацію добродійності у сфері освіти, в інтересах розвитку культурно-просвітницької діяльності в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка
* підвищення рівня добробуту вчених, викладачів, наукових співробітників, аспірантів, студентів Інституту; 
* реалізацію в Інституті науково-освітніх програм, надання допомоги талановитій і творчій молоді у зв'язку з діяльністю Інституту
* надання допомоги у розвитку видавничої справи, засобів масової інформації, інформаційної інфраструктури Інституту
* надання будь-якої іншої допомоги і сприяння діяльності Інституту, які не суперечитимуть вимогам законодавства.

Чи існують успішні приклади зарубіжної практики роботи ендаумент фондів?

Звичайно ж. Ендаумент фонди є одним із ключових джерел фінансування багатьох передових ВНЗ. Відсотки, що отримуються завдяки ендаумент фондам, іноді досягають 50% розміру їх загального бюджету. Обсяг акумульованих коштів таких провідних світових університетів, як Гарвардський, Йельський, Прінстонський, Стенфордський та інших іноді порівнянний із бюджетом цілих держав, досягаючи сум в 40 млрд. дол. Тільки представте, загальна сума коштів, вкладених до ендаумент фондів США і Канади, приблизно дорівнює ВВП України. Такі всесвітньо відомі проекти, як Google та FaceBook, були спочатку підтримані саме ендаументами Стенфордського і Гарвардського університетів. Всім відомий Нобелевський фонд також є ендаумент фондом, створеним Альфредом Нобелем.

Хто такий Благодійник?

Благодійником вважається будь-яка фізична або юридична особа, що зробила благодійний внесок до Фонду.

Хто може стати Благодійником?

Як правило, Благодійниками стають випускники Інституту, а також викладачі, студенти, їх батьки і друзі, зацікавлені бізнес структури, різноманітні компанії та благодійні організації. Популярною традицією є добродійність від імені компаній, в яких працюють або якими володіють випускники.

Як стати Благодійником?

Зробити персональний або корпоративний внесок до Фонду можна шляхом безготівкового перерахунку коштів на наш розрахунковий рахунок, скориставшись сайтом Фонду (сторінка "Зробити внесок") або будь-яким зручним для вас банком. Поточні рахунки відкриті в національній і іноземних (долар США, Євро) валютах.


Платіжні реквізити Фонду :

Одержувач: «ФОНД РОЗВИТКУ ІМВ» (адреса: 04119, м. Київ, вул. Ю. Іллєнка, 36/1)

Розрахунковий рахунок одержувача: IBAN UA393510050000026007448085300

Код одержувача: 38726159

Банк одержувача: АТ «Укрсиббанк»

Код банку (МФО): 351005

Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога або добровільна пожертва.

Також, у разі потреби юридичного закріплення процесу пожертви, ви можете укласти з нами договір.

Якими мотивами керуються Благодійники?

У першу чергу, Благодійники виражають вдячність Alma Mater за отриману освіту, бажаючи підтримати її та забезпечити ще більш високий рівень навчання для наступних поколінь студентів (у тому числі, майбутніх кадрів для власної організації). Крім того, благодійна діяльність завжди позначається украй позитивно на репутації Благодійника, його публічному вигляді і соціальному статусі.

Які переваги статусу Благодійника?

Залежно від розміру внеску, Благодійник отримує різноманітні бонуси від Фонду: згадка в загальному списку Благодійників на сайті Фонду, пам'ятні сувеніри, іменну дошку, безкоштовне місце на парковці, відкриття іменної аудиторії, право висадки дерева на Алеї Слави ІМВ тощо. Крім того, завдяки капіталу Фонду формується фундамент для виплати іменних стипендій, грантів, премій, додаткових пенсійних виплат. Стаючи Благодійником сьогодні, ви можете вже завтра виявитися їх власником.

Як зв’язатися з Фондом розвитку ІМВ?

Ми знаходимося за адресою: 04119, м. Київ, вул. Ю. Іллєнка, 36/1, каб. 347.

На усі питання готові відповісти за телефонами: (044) 481 45 29, (044) 481 45 37,

або по електронній пошті: info@iirfund.org