(+380 44) 481-45-29
Усі контакти Зробити внесок

Історія розвитку Фонду

У жовтні 2012 року за ініциативою дирекції Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (далі — «ІМВ») розпочався процес формування Ендавмент-фонду ІМВ – Благодійної організації «Фонд розвитку Інституту міжнародних відносин».


29 квітня 2013 року БО «Фонд розвитку Інституту міжнародних відносин» була внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Завданням Фонду є акумулювання фінансових ресурсів, що надходять від студентів, випускників, бізнес-партнерів, усіх кому не байдуже майбутнє країни, й використання  доходів від їх інвестицій в становлення та розвиток Інституту міжнародних відносин як національного дослідницького інституту світового значення та підготовки дипломатів міжнародного рівня.

Фонд розвитку ІМВ наслідує у своїй фінансовій політиці принцип прозорості, що дає можливість інвесторам бути впевненими у їх цільовому використанні. При створенні Фонду розвитку ІМВ використовується принцип цільового капіталу. Цільовий капітал відрізняється від звичайних пожертвувань тим, що він не витрачається відразу, є недоторканим, і являє собою інвестиції, які передаються в довірче управління з метою отримання регулярного довгострокового доходу. Саме доходи витрачаються на статутні цілі некомерційної організації.

Для реалізації даного підходу залучено інвестиційну компанію Dragon Capital, яка є провідною інвестиційною компанією України, що надає повний спектр інвестиційно-банківських та брокерських послуг для корпоративних та приватних клієнтів, а саме її підрозділ - «Драгон Есет Менеджмент», який спеціалізується на управлінні активами як українських, так і іноземних приватних та інституційних інвесторів, надає можливість приватним інвесторам, пенсійним фондам, страховим компаніям і банкам інвестувати кошти, використовуючи всі доступні інструменти фондового ринку України.

21 червня 2013 року закритий недиверсифікований венчурний пайовий інвестиційний фонд «ІМВ Ендаумент», єдиним інвестором якого є Фонд Розвитку ІМВ, було внесено до Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування.

Перший внесок до Фонду розвитку ІМВ було зроблено 16 серпня 2013 року Стариком Михайлом, випускником Інституту міжнародних відносин 2013 року заочної форми навчання (відділення «Міжнародний бізнес»).

У грудні 2013 року було сформовано спільноту у мережі Фейсбук, яка об’єднує всіх друзів, благодійників та прихильників Фонду розвитку ІМВ. Приєднатися до неї можна за посиланням: https://www.facebook.com/iirfund2013

У червні 2014 року свою роботу розпочав офіційний сайт Фонду розвитку ІМВ, який містить всю актуальну інформацію щодо діяльності Фонду.

У жовтні 2014 року запроваджено і вперше проведено Велику зустріч випускників ІМВ, яка допомагає згуртовувати навколо інституту випускників, студентів та друзів інституту,  створювати  та  поширювати стійкі зв'язки між  ними, закладає міцний фундамент подальшої плідної співпраці. Офіційною датою проведення даного заходу обрано третю суботу вересня кожного року. 

Для популяризації цілей та завдань Фонду, а також формування позитивного ставлення реальних та потенційних інвесторів-благодійників до моделі цільового капіталу освітніх закладів та подальших заходів щодо проведення  фандрейзингових кампаній за ініціативи БО «Фонд розвитку ІМВ» було започатковано та успішно впроваджено в практику діяльності такий освітньо-професійний та комунікаційний проект як «Success story», який пропонує творчий, науковий майданчик для зустрічі з майстрами своєї справи, експертами у різних галузях знань, які діляться зі слухачами своїми історіями успіху.

21 травня 2015 р. вперше в історії Інституту міжнародних відносин проведено День кар’єри  ІМВ - виставку міжнародних та національних компаній-роботодавців, орієнтовану на студентів і випускників ІМВ, зацікавлених у працевлаштуванні та стажуванні, отриманні досвіду роботи і професійному розвитку, захід, який покликаний створити унікальну інтерактивну платформу для спілкування провідних роботодавців зі студентами та випускниками Інституту в режимі реального часу. Під час Дня кар'єри ІМВ компанії презентують себе беручи участь у Ярмарці вакансій, майстер-класах та міні-тренінгах серед студентів та випускників ІМВ. Офіційною датою проведення даного заходу обрано перший тиждень квітня.

Проведено другу Велику зустріч випускників ІМВ.
  
У відповідності  до Закону України від 17 липня 2015 року «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» було внесено зміни до Статуту БО «Фонд розвитку ІМВ» та в жовтні 2016 р. здійснено процедуру перереєстрації організації.

Проведено третю Велику зустріч випускників ІМВ та вдруге День кар'єри ІМВ.

У лютому 2017р. у співпраці з Проектом OUTLOOK, який працює у сфері культурної дипломатії, було проведено показ національних костюмів народів світу «OUTLOOK SHOW. Fashion of the Nation». Понад 25 посольств в Україні надали для шоу найкращі зразки традиційних костюмів своїх країн та взяли активну участь у тематичному івенті. Моделями показу були майбутні дипломати-студенти ІМВ.

Проведено четверту Велику зустріч випускників ІМВ та втретє День кар'єри ІМВ.

У 2018 році проведено п'яту Велику зустріч випускників ІМВ та четвертий День кар'єри ІМВ.

У 2019 році проведено п'ятий День кар'єри ІМВ та шосту Велику зустріч випускників.

З нагоди ювілею 75 років із дня заснування Інституту та 185 років – Університету, Інститут міжнародних відносин та БО «Фонд розвитку ІМВ» започаткували фандрейзингову кампанію «Зроби свій внесок у майбутнє Інституту!». Пріоритетним напрямом кампанії є поповнення Фонду цільового капіталу, утвореного у квітні 2013 року. Адже, для забезпечення існування пайового інвестиційного фонду (ПІФу), який опікується капіталом Фонду, необхідна сума у 1 600 000 грн. Зібравши цю суму, Фонд зможе використовувати відсотки, які вона генерує, залишаючи "тіло", основний капітал, недоторканим.

В рамках проекту «Success story» запроваджено новий формат співпраці з компаніями - проведення довгострокових тренінгів для студентів ІМВ з подальшою видачею сертифікатів про успішне проходження навчання та запрошення на стажування або практику у компанію. Першою компанією, що долучилася до співпраці з Фондом за даним напрямом стала Нова Пошта зі своїм проектом КРУТО.

Наступним завданням успішної роботи Фонду розвитку ІМВ є формування відповідної інфраструктури, яка зможе забезпечити ефективні комунікації з випускниками, системну взаємодію з бізнес-структурами та благодійними фондами (у тому числі завдяки наявності в них випускників Інституту), працедавцями та однодумцями, усіма тими, хто піклується і може сприяти повноцінному і всебічному розвитку Alma-mater.